• Link to Facebook
  • Link to Youtube
  • Link to Mail
Tel. (+34) 646 049 715 | e-mail: xavipunsola@gmail.com / 108girona@gmail.com
Xavier Punsola
  • Horaris
  • Tallers
  • Private Yoga Lessons
  • Bio
  • Blog
  • Videos
  • Contacte
  • Menu Menu

Tag Archive for: Xavier Punsola

Recés primavera: Transitant del dinamisme al silenci

Des del nou centre 108 Yoga Room Girona neix aquesta proposta de retir de ioga. Dues ànimes que ens trobem per compartir el ioga que vivim en el dia a dia.

Llegir més
https://xavierpunsola.com/wp-content/uploads/2023/03/1-1.png 1080 1080 xavi https://xavierpunsola.com/wp-content/uploads/2025/12/Untitled-design.png xavi2023-03-24 19:10:142023-04-17 06:22:38Recés primavera: Transitant del dinamisme al silenci

Yoga i natura, Gomera 2023

Un recés pensat par a revitalitzar el cos, la ment i les emocions. La finca El Cabrito de l’illa de la Gomera és ben especial, lluny de la civilització, envoltat de naturalesa salvatge. On quedaràs hipnotitzat pel so del mar que no para ni de dia ni de nit. Gairebé sense cobertura de mòbil, apareix i desapareix amb les onades. Només hi pots arribar amb una barqueta o a traves d’una llarga caminada.

Llegir més
https://xavierpunsola.com/wp-content/uploads/2023/03/1.png 1080 1080 xavi https://xavierpunsola.com/wp-content/uploads/2025/12/Untitled-design.png xavi2023-03-24 12:21:082023-05-08 15:44:42Yoga i natura, Gomera 2023

Canvia els hàbits a través del ioga

Tornem a oferir un recés, aquest cop de 4 dies i en plena tardor. La Judith Estrada i en Xavi Punsola hem reservat una casa espectacular amb grans espais exteriors.

Llegir més
https://xavierpunsola.com/wp-content/uploads/2022/09/XAVI-JUDITH-1.png 1414 2000 xavi https://xavierpunsola.com/wp-content/uploads/2025/12/Untitled-design.png xavi2022-09-11 20:00:402022-10-24 16:24:51Canvia els hàbits a través del ioga

Paddle Surf & Hatha Vinyasa Yoga a Sant Antoni de Calonge

De nou ens retrobem a la Costa Brava per practicar ioga i paddle surf en un nou retir de cap de setmana. Ganes de mar, de salat, de veure sortir el sol mentre ens gronxen les onades. Ganes de tranquil·litat, conèixer gent nova o venir amb els amics. Ganes que l’equip del Càmping Internacional Calonge ens cuidi com sempre i l’Oriol ens meravelli amb els seus àpats impressionants. En resum, ganes de que tot torni a ser com sempre i podem trobar un racó de món que reculli les nostres pràctiques més profundes.

Llegir més
https://xavierpunsola.com/wp-content/uploads/2022/04/Paddle-ioga-2022-4.png 800 800 xavi https://xavierpunsola.com/wp-content/uploads/2025/12/Untitled-design.png xavi2022-04-24 20:40:062022-04-24 21:42:17Paddle Surf & Hatha Vinyasa Yoga a Sant Antoni de Calonge

Paddle Surf & Hatha Vinyasa Yoga a Sant Antoni de Calonge

Ens acomiadem de l’estiu de nou amb un cap de setmana de desconnexió i centrament. Regala’t un cap de setmana de Ioga i Paddle surf a la Costa Brava, tindrem la platja de Cala Cristus per nosaltres!

Llegir més
https://xavierpunsola.com/wp-content/uploads/2021/08/Paddle-yoga4.png 800 800 xavi https://xavierpunsola.com/wp-content/uploads/2025/12/Untitled-design.png xavi2021-08-21 21:42:432021-09-10 04:58:14Paddle Surf & Hatha Vinyasa Yoga a Sant Antoni de Calonge

Paddle Surf & Hatha Vinyasa Yoga a Sant Antoni de Calonge

Volem començar el mes de Juliol amb una proposta estiuenca ben fresqueta. Donarem la benvinguda al mar i ens acomiadarem d’aquest any tan complicat celebrant-ho i gaudint. Quines ganes!!! Regala’t un cap de setmana de Ioga i Paddle surf a la Costa Brava, tindrem la platja de Cala Cristus per nosaltres!

Llegir més
https://xavierpunsola.com/wp-content/uploads/2021/05/Paddle-yoga-2021-1-.png 800 800 xavi https://xavierpunsola.com/wp-content/uploads/2025/12/Untitled-design.png xavi2021-05-16 20:19:142021-06-04 20:09:35Paddle Surf & Hatha Vinyasa Yoga a Sant Antoni de Calonge

Despertem consciència Juliol 2021

Proposem aquest recés de ioga com un espai a treballar l’atenció profunda, per poder sentir més enllà del que és evident i despertar la curiositat sobre el fluir energètic dins nostre. Parar, obsrvar i gaudir pel sol fet d’estar ben connectades amb nosaltres mateixes.

Llegir més
https://xavierpunsola.com/wp-content/uploads/2021/05/amb-xavi-punsola-judith-estrada.png 1080 1080 xavi https://xavierpunsola.com/wp-content/uploads/2025/12/Untitled-design.png xavi2021-05-14 22:22:442021-07-06 16:43:04Despertem consciència Juliol 2021

Una mirada positiva Gener 2021

Comencem els 3 primers dies de l’any amb un recés, una parada. Són bons moments per endinsar-nos cap al cor i fer un repàs de tot allò viscut aquest darrer any. Extraurem el millor de totes les situacions i aprofitarem per projectar i construir el futur.

Llegir més
https://xavierpunsola.com/wp-content/uploads/2020/12/RECES-CAP-dANY-2021.jpg 1414 2000 xavi https://xavierpunsola.com/wp-content/uploads/2025/12/Untitled-design.png xavi2020-12-06 18:18:032020-12-06 18:41:44Una mirada positiva Gener 2021

Classes de ioga on-line (Girona)

Ja de nou amb les sessions online de ioga. T’animes a seguir practicant des de casa aquest 2020/21?

Llegir més
https://xavierpunsola.com/wp-content/uploads/2020/03/Classes-online-blog-2.png 800 800 xavi https://xavierpunsola.com/wp-content/uploads/2025/12/Untitled-design.png xavi2020-03-18 11:10:072021-01-03 22:04:14Classes de ioga on-line (Girona)

Prana Vinyasa Ioga

Si busques descobrir el teu potencial respiratori, aprendre noves tècniques i t’agrada practicar Ioga des del moviment i la intensitat, gaudiràs amb aquesta proposta.

Llegir més
https://xavierpunsola.com/wp-content/uploads/2020/02/Prana-Vinyasa-2020-fcb-jo.png 800 800 xavi https://xavierpunsola.com/wp-content/uploads/2025/12/Untitled-design.png xavi2020-02-14 12:03:262020-03-06 21:35:19Prana Vinyasa Ioga
Pàgina 1 de 3123
Private Yoga Lessons

Subscriu-te al butlletí

* indica que es obligatorio
/* real people should not fill this in and expect good things - do not remove this or risk form bot signups */

Intuit Mailchimp

TESTIMONIS

Foto del lloc Ioga Girona (Estudi Itzà) Xavier Punsola, Ioga Integral, Vinyassa, Meditació
Ioga Girona (Estudi Itzà) Xavier Punsola, Ioga Integral, Vinyassa, Meditació
5.0
Basat en 16 ressenyes
powered by Google
valoreu-nos a
Foto de perfil de Joaquim Ribas sanchez
Joaquim Ribas sanchez
fa 7 anys
Abans de conèixer en Xevi vaig provar altres centres de yoga i en ell vaig trobar el mestre que buscava. Les classes, sempre diferents, aconsegueixen canviar no només el meu estat físic sinó també emocional a millor.
Si estàs interessat en endinsar-te en aquest món no dubtis en provar-ho, no hi perds res i pots guanyar molt benestar.
Foto de perfil de Alba Arqueros Pernas
Alba Arqueros Pernas
fa 7 anys
Amb en Xevi descobreixes el ioga desde el cor i no amb asanes molt complicadas. Totes les seves classes són molt progressives i dinàmicas ho recomano a tot aquell que vulgui iniciar-se al ioga, t'enganxa desde el primer día jo estic encantada amb les seves classes
Foto de perfil de Pau Maso
Pau Maso
fa 7 anys
En Xavi m’ha fet gaudir de la descoberta del ioga , aprofundint en el coneixement del cos i la ment durant aquests darrers anys. Per mi ja és una necessitat vital!!
Foto de perfil de María Gómez Serrano
María Gómez Serrano
fa 7 anys
Apropar-se al ioga amb el Xavi vol dir fer-ho des de moltes perspectives, al teu ritme, de manera que sense adonar-te'n et vas sentint cada cop millor, vas progressant i et va enganxant. Animo a tothom sense cap dubte.
Foto de perfil de Helena Bagué
Helena Bagué
fa 9 anys
Totalment recomanables les classes de ioga amb en Xavi. M'encanten les sessions perquè són molt completes i tot flueix. A través de la respiració connectem amb cada postura i com si d'un ball es tractés s'equilibra cos i ment. Surto de les seves classes transformada i amb energia! S'ha de provar!
Foto de perfil de judit alguero
judit alguero
fa 9 anys
Entres a la classe amb unes quantes coses al cap, pensant que totes són molt importants, i quan acabes tot s´ha relativitzat, la pau t'ha envait per fer-les totes amb la calma necessària. M'agraden especialment les dances, una part del ioga que no coneixia i que m'han obert a una nova mirada del ioga i de mi mateixa.
Foto de perfil de Laura Mestres Fossas
Laura Mestres Fossas
fa 9 anys
Fa més d'un any que practico el ioga integral amb en Xavier Punsola i n'estic encantada!
Es tracta d'un ioga molt complert, on les postures no són estàtiques, sinó que flueixen al ritme de la respiració i també es combina amb danses senzilles que permeten l'obertura del cos i l'esperit.
Sempre surto de les classes lleugera i molt feliç!
Moltíssimes gràcies, Xavier!!
Foto de perfil de grupo Kern
grupo Kern
fa 9 anys
Me encanta porque el profesor hace de cada clase un aprendizaje de formas diferentes y muy didacticas de practicar el Ioga Integral. Es sencillo y a la vez muy completo. Su estilo es muy personal porque logra conectar con las autenticas necesidades de cada alumno. Y sabe transmitir conocimientos profundos. Compartiendo experiencias y haciendo participes a quienes quieran, es una apertura desde el saber del corazon.

Foto de perfil de simon mcdonnell
simon mcdonnell
fa 9 anys
Tranquil space with a great vibe. Two good sized rooms. Deeply enjoyable classes with Xavi who speaks English. Recommend.
Foto de perfil de Xavier Punsola Izard
Xavier Punsola Izard
fa 9 anys
Desde que entres fins que surts, tot ocorre en un sol viatge, sense res que pugui distorsionar la connexió profunda.
Més ressenyes

Categories

  • ARTICLES
  • General
  • Ioga integral
  • Karana
  • Meditació
  • Recés
  • TALLERS
  • Vinyasa Flow (vinyāsa)
  • Youtube Bases per meditar
  • Youtube Hatha Vinyasa T1
  • Youtube Pràctiques per a despertar
  • Youtube vídeos
Xavier Punsola Ioga Girona

Arxius

  • maig 2026
  • abril 2026
  • febrer 2026
  • desembre 2025
  • març 2023
  • desembre 2022
  • setembre 2022
  • abril 2022
  • agost 2021
  • juny 2021
  • maig 2021
  • desembre 2020
  • setembre 2020
  • juny 2020
  • març 2020
  • febrer 2020
  • novembre 2019
  • agost 2019
  • juliol 2019
  • juny 2019
  • maig 2019
  • desembre 2018
  • novembre 2018
  • setembre 2018
  • agost 2018
  • abril 2018
  • març 2018
  • febrer 2018
  • gener 2018
  • desembre 2017
  • novembre 2017
  • agost 2017
  • juliol 2017
  • juny 2017
  • maig 2017
  • abril 2017
  • març 2017
  • febrer 2017
  • gener 2017
  • desembre 2016
  • novembre 2016
  • setembre 2016
  • juliol 2016
  • maig 2016
  • febrer 2016
  • gener 2016

Etiquetes

besound Camping Internacional Calonge Dansa i hatha vinyasa yoga. Dia Internacional Ioga Olot Girona Hatha Vinyasa Hatha Vinyasa Ioga Hatha Vinyasa Yoga Ioga en parella Ioga Girona Parc Migdia Ioga integral Judit Vilches Karana Kriya Maria Farriols Matinals Meditació Naad Yoga Girona Omsahanti Granollers Omshanti Girona Paddle Surf Pranayama Pranayama Girona relaxació i respiració shanti nilaya talllers Girona Vinyasa Xavier Punsola Xavi Punsola
Política de privadesa
  • Link to Facebook
  • Link to Youtube
  • Link to Mail
Scroll to top Scroll to top Scroll to top
Manage Cookie Consent
Utilitzem galetes per optimitzar el nostre lloc web i el nostre servei.
Funcional Sempre actiu
The technical storage or access is strictly necessary for the legitimate purpose of enabling the use of a specific service explicitly requested by the subscriber or user, or for the sole purpose of carrying out the transmission of a communication over an electronic communications network.
Preferències
The technical storage or access is necessary for the legitimate purpose of storing preferences that are not requested by the subscriber or user.
Estadístiques
The technical storage or access that is used exclusively for statistical purposes. The technical storage or access that is used exclusively for anonymous statistical purposes. Without a subpoena, voluntary compliance on the part of your Internet Service Provider, or additional records from a third party, information stored or retrieved for this purpose alone cannot usually be used to identify you.
Màrqueting
The technical storage or access is required to create user profiles to send advertising, or to track the user on a website or across several websites for similar marketing purposes.
  • Gestiona les opcions
  • Gestiona els serveis
  • Gestiona {vendor_count} proveïdors
  • Llegeix més sobre aquests propòsits
Mostra les preferències
  • {title}
  • {title}
  • {title}